Przegląd Sezonowych Anime #07 – Lato 2021

Znowu zdechłem na jakiś czas i znowu wracam na sezonowy przegląd.

W tym sezonie nie znajdziecie tutaj jednak moich opinii o bajkach jako że stwierdziłem, że zamiast oglądać nowe sezonówki chcę trochę skurczyć swój Plan to watch i obejrzeć kilka bajek o których myślę od dawna. W tym sezonie będę oglądał tylko kontynuacje i 1-2 bajki, które wpadną mi w oko.

Nie mniej jednak mam nadzieję, że przyda wam się ten wpis.

Tantei wa mou, Shindeiru.

Studio: ENGI

Gatunki: Komedia, Drama, Detektywistyczne, Romans, Nadprzyrodzone

Opis: Kimihiko Kimizuka – młody mężczyzna, który cztery lata temu został asystentem tajemniczego detektywa o pseudonimie “Siesta”. Razem wybierali się oni na różnorakie przygody walcząc jednocześnie z sekretną organizacją. Wszystko dobiegło jednak końca kiedy zostali oni rozłączeni z powodu śmierci “Siesty”. Dzisiaj Kimihiko próbuje powrócić do normalnego życia jako licealista ale nic nie jest takie proste pomimo tego, że detektyw jest już martwy.

Trailer “Tantei wa mou, Shindeiru.”.

Kanojo mo Kanojo

Studio: Half H.P. Studio, Nichion

Gatunki: Komedia, Romans, Slice of Life

Opis: Naoya Mukai kocha Saki Saki od podstawówki i kiedy w końcu zostają parą jest najszczęśliwszy w swoim życiu. Pewnego dnia jednak ładna dziewczyna o imieniu Nagisa Minase wyznaje mu swoją miłość. Nie chcąc wybierać pomiędzy nimi zaczyna on chodzić z nimi obiema. Co stanie się z tym trójkątem miłosnym?

Trailer “Kanojo mo Kanojo”.

Vanitas no Carte

Studio: BONES

Gatunki: Drama, Detektywistyczne, Nadprzyrodzone

Opis: Plotki o Księdze Vanitas – mechanicznej księdze zaklęć – przyciągają Noe – młodego wampira, który szuka ratunku dla swoich przyjaciół do Paryża. To, co czeka na niego w Mieście Kwiatów to jednak nie długie przemierzanie chodników czy przeglądanie książek w starych księgarniach. Zamiast tego jego zdobycz jest pod postacią mężczyzny nazywającego się wampirzym lekarzem. Czy Noe, który został wepchnięty w konflikt pomiędzy wampirami a ludzkością zdoła ocenić swoich przyjaciół?

Trailer “Vanitas no Carte”.

Jahy-sama wa Kujikenai!

Studio: SILVER LINK.

Gatunki: Komedia, Ecchi, Nadprzyrodzone, Slice of Life

Opis: Wielka Jahy – zastępczyni dowódcy Mrocznego Królestwa – jest czczona przez wszystkich. Jej walka z magiczną dziewczynką skutkowała zniszczeniem cennego kryształu many w wyniku czego Mroczne Królestwo zapadło się a mała i bezsilna Jahy została przeniesiona do świata ludzi. Planowanie odrodzenia królestwa nie idzie niestety tak łatwo kiedy mieszkasz w kawalerce, masz czynsz do zapłacenia i musisz pracować.

Shiroi Suna no Aquatope

Studio: P.A. Works

Gatunki: Komedia, Drama, Detektywistyczne, Slice of Life, Nadprzyrodzone

Opis: Anime ma miejsce w Akwarium Gama Gama – małym akwarium na Okinawie. Kukuru Misakino jest 18-letnią uczennicą liceum, która tam pracuje i zna “sekret” akwarium – czasami zobaczyć można tam tajemnicze zjawiska. Pewnego dnia Kukuru spotyka Fuukę, która stoi przy szybie akwarium z łzą spływającą jej po policzku. Poddała się ona w próbowaniu zostania idolką i uciekła z Tokio na Okinawę. Chcąc znaleźć swoje miejsce na świecie Fuuka błaga o pracę w akwarium. Anime śledzi kroki Kukuru i Fuuki w tym, jak radzą sobie z problemami sekretu akwarium i z prawdopodobnym jego zamknięciem.

Trailer “Shiroi Suna no Aquatope”.

Sonny Boy

Studio: MADHOUSE

Gatunki: Sci-Fi

Opis: Sonny Boy to survivalowa seria sci-fi z 36 postaciami – uczniami. Zostają oni przeniesieni do innego wymiaru i walczą o przetrwanie.

Trailer “Sonny Boy”.

Bokutachi no Remake

Studio: feel.

Gatunki: Komedia, Sci-Fi

Opis: Hashiba Kyouya to 28-letni deweloper gier wideo. Kiedy jego firma zbankrutowała, stracił on pracę powrócił do swojego miasta rodzinnego. Patrząc na sukcesy osób w jego wieku zaczyna on żałować podjętych przez siebie decyzji i rozmyślać leżąc na łóżku. Kiedy otworzył on oczy okazało się, że przeniósł się on 10 lat wstecz, zaraz przed tym jak zaczął studia. Czy teraz uda mu się wyjść na prostą?

Trailer “Bokutachi no Remake”.

Peach Boy Riverside

Studio: Asahi Production

Gatunki: Przygodowe, Fantasy

Opis: Saltherine Aldarake – księżniczka Królestwa Aldarake – marzy o przemierzaniu świata. Jest to dosyć ryzykowny sen w świecie, w którym potwory biegają gdzie chcą a ludzie żyją za wysokimi murami. Kiedy księżniczka spotyka podróżnika Mikoto jej marzenia zaczynają nabierać kształtów. Wkrótce zostają one jednak zmiażdżone kiedy okazuje się, że tak naprawdę podróżnik ma na imię Momotaro i jest zabójcą demonów. Pomimo przerażenia tym faktem, Saltherine wyrusza z nim we wspólną podróż ku nieznanemu.

Trailer “Peach Boy Riverside”.

RE-MAIN

Studio: MAPPA

Gatunek: Sportowe

Opis: Minato to chłopak, który w wyniku pewnego wypadku przestał grać w piłkę wodną w trakcie swojego 3 roku w gimnazjum. W liceum znowu próbuje on sił w tym sporcie z nową drużyną ale wkrótce nowicjusze zaczynają popadać w wiele problemów.

Trailer “RE-MAIN”.

Shinigami Bocchan to Kuro Maid

Studio: J.C. Staff

Gatunki: Komedia, Romans

Opis: W ogromnej posiadłości mieszka chłopiec – arystokrata, który został przeklęty przez czarownicę słowami “niech wszystko co dotknie zginie”. Razem z nim jest jego pokojówka Alice, która oprócz służenia chłopcu lubi też się z nim droczyć. Chłopcu, w którego oczach jest ona obiektem jego uczuć, nie przeszkadza jej droczenie ale fakt tego, że nie może on jej dotknąć.

Skoro nie mogą oni nawet złapać się za ręce jak rozkwitnie ich miłość?

Trailer “Shinigami Bocchan to Kuro Maid”.

Heion Sedai no Idaten-tachi

Studio: MAPPA

Gatunki: Akcja, Przygodowe, Fantasy

Opis: Bogowie zstąpili na Ziemię, kiedy była ona na krawędzi zniszczenia przez demony. Bóstwa nazywane “Idaten” walczyły z demonami i zapieczętowały je 800 lat temu. Dzisiaj Idateni nie mają doświadczenia w walce i żyją spokojne życia. Demony zaczęły się jednak odradzać i walka między bogiem, ludźmi i demonami wkrótce znowu się zacznie.

Trailer “Heion Sedai no Idaten-tachi”.

SCARLET NEXUS

Studio: Sunrise

Gatunki: Akcja, Nadprzyrodzone

Opis: Rok 2020 kalendarza słonecznego: groteskowe organizmy nazwane Innymi zaczynają zjadać ludzi. Żeby poradzić sobie z nowym przeciwnikiem utworzone zostały Siły Tłumienia Innych. Ocalony przez tą grupę Yuito przechodzi przez trening i zostaje włączony do tej grupy. Kasane została natomiast została zwerbowana ze względu na swoje nadzwyczajne umiejętności. Sny Kasane podpowiadają jej dziwne rzeczy, wciągając tą dwójkę w wir wydarzeń nie do uniknięcia.

Trailer “SCARLET NEXUS”.

Megami-ryou no Ryoubo-kun.

Studio: Asread

Gatunki: Komedia, Ecchi, Nadprzyrodzone

Opis: Nagumi Koushi jest 12-letnim chłopcem który, porzucony przez swojego spłukanego ojca po tym jak ich dom stanął w płomieniach, kręci się po ulicach bez grosza przy duszy. Wtem, pewnego dnia dziewczyna o imieniu Minerva, która znajdujego leżącego na chodniku, zabiera go to damskiego akademika, niegdyś znanego z dawania dachu nad głową problematycznym osobom, i pyta go o zostaniu ich opiekunką. Koushi, otoczony przez starsze kobiety i zmuszony do zmagania się z ich dziwactwami, rozpoczyna nowe (trochę zbreźne) życie!

Trailer “Megami-ryou no Ryoubo-kun.”.

Uramichi Oniisan

Studio: Studio Blanc

Gatunki: Komedia, Slice of Life

Opis: Historia kręci się wokół mężczyzny o imieniu Uramichi Omota, 31-latka który ma dwa oblicza swojej osobowości. Na pierwszy rzut oka jest młodym mężczyzną sprawującym pieczę nad ćwiczeniami fizycznymi w programie “Maman To Together”. Mimo swojego energicznego i optymistycznego zachowania na antenie, jest on trochę niestabilny emocjonalnie. Historia odkrywa jego mroczniejsze części życia młodych dorosłych.

Trailer “Uramichi Oniisan”.

Deatte 5-byou de Battle

Studio: studio A-CAT, Shogakukan-Shueisha Productions

Gatunki: Akcja, Drama, Nadprzyrodzone

Opis:

To był zwyczajny poranek.
Akira Shiroyanagi, uczeń szkoły średniej z zamiłowaniem do gier i Konpeito (Japońskie słodycze), został niespodziewanie wciągnięty na pole bitwy przez tajemniczą dziewczynę która sama siebie nazywa Mion. Uczestnikom mówi się, iż zostali oni “usunięci z registru rodzinnego, zaangażowani w eksperyment i zyskali pewne moce.”
Akira jest zdeterminowany by wygrać tą grę ze swoimi nowo nabytymi mocami oraz zniszczyć organizację. Uzbrojony w moc której nie spodziewa się nikt i ze swoimi umiejętnościami “mózgu”, nowa era walki na inteligencję rozpoczyna się!

Trailer “Deatte 5-byou de Battle”.

Kageki Shoujo!!

Studio: PINE JAM

Gatunki: Drama

Opis: Akademia Dramatu Muzycznego Kouka Kageki jest szkołą średnią która naucza teatry muzyczne takie jak te na Takarazuka Revue, i rozdziela swoje aktorki na te grające role męskie o raz żeńskie. Ai Narata, dawna idolka która zostaje aktorką musume-yaku (rola żeńska), spotyka Sarasę Watanabe, prostą dziewczynę ze wsi która jest aktorką otoko-yaku (rola męska).

Trailer “Kageki Shoujo!!”.

Kaizoku Oujo

Studio: Production I.G.

Gatunek: Przygodowe

Opis: Fena Houtman jest młodą, osieroconą dziewczyną która była wychowywana wyspie gdzie na próżno było szukać nadziei na zostanie czymkolwiek więcej jak przedmiotem do wykorzystania i pozbycia się przez żołnierzy Imperium Brytyjskiego. Jednakże Fena jest kimś więcej niż tylko kolejną bezsilną sierotą. Gdy dogania ją jej tajemnicza przeszłość, Fena rozrywa łańcuchy swoich napastników. Jej cel: wyrobić sobie nową tożsamość, wolną od niewoli, oraz poszukać miejsca do którego należy i odnaleźć tajemnice skryte pod hasłem “Eden.” Jest to historia o przygodzie życia którą ona, jej drużyna wyrzutków oraz niespodziewanych sojuszników, przeżyją w pogoni za swoimi celami!

Trailer “Kaizoku Oujo”.

D_CIDE TRAUMEREI THE ANIMATION

Studio: SANZIGEN

Gatunki: Akcja, Przygodowe, Drama, Fantasy

Opis: Historia rozgrywa się w dzielnicy Shibuya i skupia się na chłopaku o imieniu Ryuuhei. Jako dziecko, był świadkiem zniknięcia swojego starszego brata w tajemniczym incydencie, tuż przed jego oczyma. Teraz, jako uczeń liceum, Ryuuhei nie daje żadnych znaków posiadania traumy spowodowanej owym koszmarnym incydentem, większość swojego czasu wolnego spędza na kickboxingu. Pewnego dnia, podczas ćwiczeń, spotyka stworzenie przedstawiające się jako Tris, zostaje przez nie ugryziony, w wyniku czego ma dziwny sen.

Trailer “D_CIDE TRAUMEREI THE ANIMATION”.

Ore, Tsushima

Studio: Fanworks, Space Neko Company

Gatunki: Komedia, Slice of Life

Opis: Historia skupia się na kobiecie której przybywa lat, ale wszystkie jej koty myślą iż jest ona mężczyzną więc nazywają ją “Ojii-chan.” Pewnego dnia, bezczelny kot imieniem Tsushima pojawia się na jej podwórku.

Trailer “Ore, Tsushima”.

Getter Robo Arc

Studio: Bee Media

Gatunki: Akcja, Mecha, Sci-Fi

Opis: Historia opowiada o konflikcie przeciw Państwu Andromeda, nowemu przeciwnikowi ludzkości pragnący zniszczyć źródło promieni Getter, odpowiedzialnych za dewastację ich cywilizacji. Nadzieja leży w tytułowym robocie Getter Robo Arc, lecz pojawienie się innego, tajemniczego robota Getter, pilotowanego przez syna Ryomy Nagare, dokłada kolejny problem w konflikcie.

Trailer “Getter Robo Arc”.

Podsumowanie

Jeżeli chodzi o nowe serie sezon wypada w moim odczuciu dosyć słabo. Sporo isekai i shounenów, które kompletnie mnie nie interesują. Gdybym miał teraz powiedzieć co chciałbym obejrzeć najbardziej to byłyby to “Tantei wa mou, Shindeiru.”, “Jahy-sama wa Kujikenai!” i “Bokutachi no Remake”.

Na dzisiaj to tyle ode mnie, ja wracam do pracy a wy znajdźcie sobie coś ciekawego do obejrzenia.

Jak i gdzie oglądać anime podane na liście możecie dowiedzieć się z mojego poradnika: Anime 101.

Wszystkie opisy zostały przetłumaczone przeze mnie i pożyczone z portalu AniList.