Przegląd Sezonowych Anime #06 – Wiosna 2021

Po dłuższej przerwie w wydawaniu artykułów wracam z kolejnym przeglądem bajek na nadchodzący sezon Wiosna 2021. Nie ukrywam, że przerwa ta wyszła mi na dobre i mam zdecydowanie więcej zapału do pisania niż wcześniej.

W związku z tym zmieniłem też trochę koncepcję na tą serię. Zamiast pisać swoje opinie o każdym anime sezonu, teraz moje opinie znaleźć możecie pod wszystkimi seriami i dotyczyć one będą tylko rzeczy, które mnie zainteresowały i które prawdopodobnie sam będę oglądał.

Wydaje mi się, że będzie to lepsze zarówno dla mnie jak i dla was bo nie ukrywam, że pisanie opinii nawet na temat serii, których nie miałem zamiaru oglądać było dla mnie męczące i dodatkowo sztucznie zapełniało i tak już pełny informacji wpis.

Serie TV

Ijiranaide, Nagatoro-san

Studio: Telecom Animation Film

Gatunki: Komedia, Romans, Slice of Life

Opis: Nagatoro jest pierwszoklasistką w liceum, która uwielbia znęcać się nad jej starszym kolegą. Jaka jest jej motywacja i dlaczego Senpai pozwala sobie na to? Czy Nagatoro chce tylko stwarzać dla niego problemy, czy może sekretnie go lubi?

Trailer “Ijiranaide, Nagatoro-san”.

Fumetsu no Anata e

Studio: Brain’s Base

Gatunek: Fantasy

Opis: Samotny chłopiec podróżujący po arktycznych regionach Ameryki Północnej spotyka wilka z którym szybko się zaprzyjaźnia. Polegają oni na sobie, żeby przetrwać w tym surowym środowisku. Chłopiec ma swoją historię a wilk jest czymś więcej niż podpowiadają oczy.

Trailer “Fumetsu no Anata e”.

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou.

Studio: project No.9

Gatunki: Dramat, Romans, Slice of Life

Opis: Yoshida został odrzucony przez osobę, w której zakochany był przez 5 lat. W drodze do domu wracając z imprezy spotyka on licealistkę siedzącą na ulicy. “Pozwolę Ci zrobić to ze mną, więc pozwól mi u siebie zostać”. “Nawet sobie nie żartuj”. Tak zaczyna się historia Yoshidy mieszkającego z licealistką Sayu.

Trailer “Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou.”.

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita

Studio: REVOROOT

Gatunki: Przygodowe, Fantasy, Slice of Life

Komedia o potężnie silnej dziewczynie, która nie pracuje zbyt ciężko. Po zgonie z przepracowania w prawdziwym świecie zostałam reinkarnowana jako nieśmiertelna czarownica i spędzam 300 lat ciesząc się życiem pełnym relaksu. W pewnym momencie wylevelowałam do poziomu 99! Wszystkie te lata spędzone na zabijani glutów żeby móc opłacić rachunki dały mi tonę doświadczenia. Plotki na temat czarownicy 99 poziomu zaczynają się roznosić i wkrótce zostaję otoczona podróżnikami, poszukiwaczami przygód a nawet potworodziewczynkami nazywającymi mnie mamą. Nigdy nie przeżyłam żadnej przygody a jestem najsilniejsza na świecie… Co stanie się z moim wyluzowanym życiem?!

Trailer “Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita”.

Tokyo Revengers

Studio: LIDENFILMS

Gatunki: Akcja, Dramat, Romans, Nadprzyrodzone

Opis: Takemichi Hanagaki jest freelancerem, który zszedł w swoim zyciu na absolutne dno. Wkrótce dowiaduje się on, że jego jedyna dziewczyna z którą chodził w gimnazjum – Hinata Tachibana – została zabita przez Tokyo Manji Gang. Następnego dnia po jej śmierci stoi on na peronie i zostaje wepchnięty pod pociąg przez tłum ludzi. Zamyka on oczy myśląc o tym, że zginie a po ich otwarciu okazuje się, że cofnął się o 12 lat. Wrócił teraz do przeżywania swoich najlepszych dni i planuje zemścić się na swoim zyciu ratując jego dziewczynę i zmieniając się na lepsze.

Trailer “Tokyo Revengers”.

EDENS ZERO

Studio: J.C. Staff

Gatunki: Akcja, Przygodowe, Fantasy, Sci-Fi

Opis: Jedenaście miesięcy po wielkim zakończeniu Fairy Tail mangaka Hiro Mashima powraca z wielką przygodą poza waszym wyobrażeniem! Przyjaźń, szalone walki i niebieskie koty, których oczekujecie… W KOSMOSIE!

Młody chłopiec patrzy w niebo i zauważa piorun światła. Przyjazne, ubrany w zbroję stworzenie obok niego mówi “To smok”. Fakt tego, że żartuje nie jest istotny. To, co się liczy, to wyraz zdziwienia na twarzy chłopca i szykująca się kosmiczna przygoda.

Trailer “EDENS ZERO”.

86: Eighty Six

Studio: A-1 Pictures

Gatunki: Dramat, Sci-Fi

Opis: Republika San Magnolii była pod długotrwałym atakiem armii dronów znanej jako Legion, sąsiadującego Imperium Giadian. Po latach badań Republika w końcu stworzyła własne drony i przekształciła jednostronną walkę w wojnę bez ofiar, a przynajmniej tak mówi rząd.

W rzeczywistości nie istnieje coś takiego jak bezkrwawa wojna. Za wzmocnionymi murami chroniącymi 86 terytoriów republiki leży “nieistniejący” 87 sektor. Młodzi mężczyzna i kobieta tego zapomnianego lądu nazywani są Eighty-Six i pozbawieni swojego człowieczeństwa sterują oni “bezzałogowymi” dronami.

Trailer “86: Eighty Six”.

Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come

Studio: Doga Kobo

Gatunki: Komedia, Romans

Opis: Moja przyjaciółka z dzieciństwa Shida Kuroha chyba coś do mnie czuje. Mieszka w domu obok, jest mała i słodka. Z jej ekstrawertycznym charakterem jest ona typem opiekuńczej starszej siostry o jest to jedną z jej największych zalet.

Problem polega na tym, że mam już swoją pierwszą miłość. Piękną gwiazdę naszej szkoły i utalentowaną pisarkę – Kachi Shirokusę. Myśląc o tym logicznie, nie powinienem mieć żadnych szans ale w drodze ze szkoły do domu rozmawia ona tylko ze mną. Nawet się uśmiecha! Może mam jednak jakieś szanse, co myślicie?

Tak myślałem dopóki nie usłyszałem, że Shirokusa ma chłopaka. Chcę umrzeć. Dlaczego to nie ja?! Pomimo tego, że była ona moją pierwszą miłością…

Kiedy ja tonąłem w rozpaczy, Kuroha szepnęła mi do ucha “Jeżeli jest to dla ciebie tak ciężkie co powiesz na to, żebyśmy zemścili się?”

Trailer “Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come”.

SSSS.DYNAZENON

Studio: Trigger, Graphinica

Gatunki: Akcje, Mecha, Sci-Fi

Trailer “SSSS.DYNAZENON”.

Sentouin, Hakenshimasu!

Studio: J.C. Staff

Gatunki: Akcja, Przygodowe, Komedia, Ecchi, Fantasy, Sci-Fi

Opis: Trudno jest być na linii frontu dla złej organizacji i nikt nie wie o tym lepiej, niż Nr. 6 – bojownik dla Tajnego Stowarzyszenia Kisaragi. Wysłany do odległego świata na misję rozpoznawczą dostaje on nowego partnera-robota. Jak powinien on jednak zaplanować podbój świata fantasy?!

Trailer “Sentouin, Hakenshimasu!”.

MARS RED

Studio: Signal.MD

Gatunki: Akcja, Sci-Fi, Nadprzyrodzone

Opis: MARS RED ma miejsce roku 1923 i wampiry istnieją tam już przez dłuższą chwilę. Teraz jednak liczba wampirów znacznie się powiększa i pojawia się tajemnicze źródło sztucznej krwi nazwane Ascra. Japoński rząd tworzy “Code Zero” – jednostkę, której zadaniem jest walka z siłami wampirów. Jaki jest lepszy sposób śledzenia wampirów niż za pomocą innych wampirów?

Utworzona przez generała porucznika Najakuję jednostka specjalizowała się wcześniej w wojnie informacyjnej ale potem została przemodelowana na jednostkę walczącą z kryzysem wampirów. Code Zero i wampir klasy S Deffrot mają za zadanie dowiedzieć się jaka jest przyczyna zwiększenia się ilości wampirów i podjąć z tym walkę zanim społeczeństwo upadnie.

Trailer “MARS RED”.

Subarashiki Kono Sekai: The Animation

Studio: Shin-Ei Animation, Domerica

Gatunki: Akcja, Nadprzyrodzone

Opis: Neku budzi się na środku Shibuya Crossing bez żadnego wytłumaczenia. Nie wiedział on jednak, że został on przeniesiony do innego świata znanego jako Podziemie. Teraz musi on podjąć współpracę z dziewczyną o imieniu Shiki celem przeżycia tajemniczego “Reaper’s Game”. Razem wykonują oni misje i pokonują potwory znane jako “Noise” i powoli odkrywają co stoi za tą pokręconą grą.

https://www.youtube.com/watch?v=zVHSuUg3jHY
Trailer “Subarashiki Kono Sekai: The Animation”.

Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui

Studio: Nomad

Gatunki: Komedia, Romans

Opis: Kiedy już się w kimś zakochasz nie możesz tego powstrzymać. Z dziwnego splotu wydarzeń powstaje spotkanie Amakusy Ryou – biznesmena z przyjaciółką jego siostry – Arimą Ichiką. Od tamtego momentu Amakusa zakochuje się bezpowrotnie. Próbuje on zbliżyć się do niej używając prostackich metod a ona odpowiada na to wyrazem zniesmaczenia i obrażając go. Uznaje on to za jej formę okazywania uczuć w jego kierunku. Jest to romantyczna komedia o pokręconym biznesmenie o normalnej licealistce.

Trailer “Koi to Yobu ni wa Kimochi Warui”.

Shadows House

Studio: CloverWorks

Gatunki: Fantasy, Detektywistyczne, Slice of Life, Nadprzyrodzone

Opis: Fabuła ma miejsce w pałacu zbudowanym w zachodnim stylu i skupia się na arystokratycznej rodzinie Cieni bez twarzy. Żyją oni razem z lalkami przypominającymi ludzi, którzy służą jako ich twarze. Historia skupia się na codziennym życiu domowników i powoli odkrywa tajemnice, które skrywa to miejsce.

Trailer “Shadows House”.

Shakunetsu Kabaddi

Studio: Domerica, TMS Entertainment

Gatunki: Akcja, Dramat, Sportowe

Opis: Tatsuya Yogioshi to uczeń pierwszej klasy liceum, który był graczem profesjonalnej drużyny piłki nożnej i który nienawidzi sportu. Zostaje on zaproszony do drużyny specjalizującej się w sporcie nazywanym kabaddi. Na początku odrzuca on zaproszenie lecz po zobaczeniu ich treningu staje się o zainteresowany.

Trailer “Shakunetsu Kabaddi”.

Vivy: Fluorite Eye’s Song

Studio: Wit Studio

Opis: “Near Land” to złożony park rozrywki zarządzany w całości przez AI. Vivy jest pierwszym humanoidalnym AI, które zostało tam osadzone. Codziennie śpiewa ona dla gości spełniając jej zadanie “spraw, żeby wszyscy byli szczęśliwi za pośrednictwem piosenek”. Pewnego dnia AI o imieniu Matsumoto pojawia się przed nią mówiąc, że przybywa z przyszłości celem współpracy z Vivi i zapobiegnięciu wojny pomiędzy ludźmi i AI.

Trailer “Vivy: Fluorite Eye’s Song”.

Bishounen Tanteidan

Studio: Shaft

Gatunki: Komedia, Detektywistyczne, Sci-Fi

Opis: Klub Detektywistyczny Ładnych Chłopców to tajemnicza organizacja, która zajmuje się rozwiązywaniem problemów w Akademii Yubiwa.

Esteta Manabu

Epikur Michiru

Adonis Hyouta

Orator Nagahiro

Artysta Sousaku

Mayumi Doujima w poszukiwaniu gwiazdy, którą widziała 10 lat temu prosi o pomoc tych pięciu Ładnych Chłopców. Który z nich jest waszym ulubionym?

Trailer “Bishounen Tanteidan”.

Kyuukyoku Shinka Shita Full Dive RPG ga Genjitsu yori mo Kusogee Dattara

Studio: ENGI

Gatunki: Akcja, Komedia, Ecchi, Romans, Fantasy

Opis: Historia rozgrywa się wokół Hiro Yuuki, typowego ucznia liceum który zostaje wkręcony w przeniesienie się do świata gry RPG. Gra o nazwie „Kiwame Quest“ (dosłownie, „Ostateczna Przygoda“) jest reklamowana jako „coś więcej niż rzeczywistość“, z oszałamiającą grafiką, ponadprzeciętną inteligencją NPC oraz możliwością odczucia zapachu roślinności czy dmuchającego wiatru na własnej skórze.

Niestety, po tym jak gra została zasypana skargami na to że jest troszkę zbyt realistyczna dla swojego dobra, obróciła się w virtualne miasto duchów. Jej questy są niemal niemożliwe do wykonania, z uwagi na to że gracze muszą być naprawdę wysportowani by je ukończyć, tak jak w prawdziwym życiu. Gracze również odczuwają ból gdy zostają zranieni, a rany leczą się przez wiele dni.

Jedyną nagrodą jest uczucie spełnienia. Jest to kompletne przeciwieństwo zwyczajnej gry, jednakże Hiro poprzysięga sobie przejście ten najbardziej realistycznej (i najbardziej stresującej) gry w dziejach.

Trailer “Kyuukyoku Shinka Shita Full Dive RPG ga Genjitsu yori mo Kusogee Dattara”.

Jouran: THE PRINCESS OF SNOW AND BLOOD

Studio: BAKKEN RECORD

Gatunek: Akcja

Opis: Jest rok 1931. 94-letni książe Tokugawa Yoshinobu posiada władzę absolutną nad Japonią. Pozostałości kultury z ery Meiji mogą być zaobserwowane w okolicach miasta, lecz naukowa technologia i Japońska ezoteryczna kosmologia Onmyondo wciąż się rozwijają, wydzielając odczucie nowoczesności. Jednakże zza scen czai się Kuchinawa, grupa dysydentów planujących zamach na księcia, a co za tym idzie obalić reżim. Zadanie rozprawienia się z dysydentami przypada Nue, tajnej, rządowej grupie zabójców. Sawa Yakimura, który pracuje dla tej organizacji, została skrzywdzona w średnim wieku przez szefa Kuchinawy. Jej cała rodzina została zamordowana, Sawa poświęciła swoje życie pomszczeniu ich śmierci.

Trailer “Jouran: THE PRINCESS OF SNOW AND BLOOD”.

Mashiro no Oto

Studio: Shin-Ei Animation

Gatunki: Dramat, Muzyczne

Opis: Shamisen to tradycyjny japoński instrument przypominający gitarę. Dziadek nastolatka Sawamury Setsu, który go wychował i jego starszy brat Wakana niedawno zmarli.

Od śmierci dziadka Setsu przestał chodzić do szkoły, przeprowadził się do Tokio i chodził w kółko nie wiedząc co robić poza graniem na shamisenie. Wtedy jego bogata i dobrze prosperująca matka Umeko weszła w jego życie i zaczęła starania celem jego uratowania. Zapisuje go do szkoły i jak wkrótce się okazuje Setsu odzyskuje swoją pasję do shamisena.

Trailer “Mashiro no Oto”.

Bakuten!!

Studio: ZEXCS

Gatunek: Sportowe

Opis: Anime ma miejsce w mieście Iwanuma w prefekturze Miyagi i skupia się na drużynie gimnastycznej tamtejszego liceum. Shoutarou Futaba, który jest zafascynowany gimnastyką dołącza do drużyny w jego nowej szkole – Liceum Soushuukan. Szybko zaprzyjaźnia się z Ryouyą Misato, który szybko zyskał sławę jako gimnastyk w gimnazjum.

Trailer “Bakuten!!”.

Sayonara Watashi no Cramer

Studio: LIDENFILMS

Gatunki: Dramat, Sportowe

Opis: Bez żadnych osiągnięć w dziedzinie piłki nożnej w trakcie całego gimnazjum młoda piłkarka dostaje dziwną propozycję. Jej rywalka – Midori Soshizaki zaprasza ją do wspólnego grania w tej samej drużynie w liceum obiecując Suo, że nigdy nie będzie grać sama.

Trailer “Sayonara Watashi no Cramer”.

Dragon, Ie wo Kau.

Studio: Signal.MD

Gatunki: Komedia, Fantasy

Opis: Fabuła podąża krokami Letty – smoka, który został wygoniony z jego rodzinnego domu w wyniku niepowodzenia w przystosowaniu do srogich warunków. Postanawia on znaleźć inne miejsce w którym zamieszka.

Przeżycie w świecie pełnym magicznych stworzeń, elfów, krasnoludów i innych nie jest jednak takie łatwe dla strachliwego smoka.

Trailer “Dragon, Ie wo Kau.”.

Super Cub

Studio: Studio KAI

Gatunek: Slice of Life

Opis: Historia skupia się na Kogumie – licealistce mieszkającej w Yamanashi. Nie ma ona rodziców, przyjaciół czy jakichkolwiek zainteresowań a jej życie jest puste. Pewnego dnia dostaje ona używany motocykl Honda Super Cub. To pierwszy raz kiedy jedzie ona do szkoły na motocyklu. Brak benzyny i jazda dookoła staje się źródłem jej małych przygód. Jest ona usatysfakcjonowana tą małą przemianą lecz jej koleżanka z klasy Reiko zaczyna opowiadać jej o tym, że ona tez dojeżdża do szkoły na motocyklu. Jeden Super Cub zaczyna otwierać świat samotnej dziewczyny zapoznając ją z całkowicie nową codziennością pełną życia i przyjaźni.

Trailer “Super Cub”.

Seijo no Maryoku wa Bannou desu

Studio: diomedéa

Gatunki: Fantasy, Romans, Slice of Life

Opis: Tei – 20-letnia pracowniczka biurowa – zostaje przeniesiona do kompletnie innego świata. Niestety rytuał za pośrednictwem którego została przywołana miał na celu stworzenie “Świętej”, która unicestwi czarną magię. Przywołał on jednak dwie osoby zamiast jednej. W dodatku wszyscy wola drugą dziewczynę?! Nie przeszkadza to mimo wszystko Sei, która opuszcza zamek królewski i otwiera sklep sprzedając w nim eliksiry i kosmetyki, które tworzy korzystając z nowo nabytej magii. Biznes kwitnie. Może nie jest to takie złe życie… tak długo jak rytuał nie przypomni jej o sobie.

Trailer “Seijo no Maryoku wa Bannou desu”.

Odd Taxi

Studio: OLM, P.I.C.S.

Opis: Taksówkarz Odokawa żyje bardzo nudnym życiem. Nie ma rodziny, niezbyt często socjalizuje się z innymi i jest dziwakiem, który nie rozmawia za dużo. Jedynymi osobami, które może nazwać swoimi przyjaciółmi są jego lekarz Gouriki i jego kolega z liceum Kakibana.

Wszyscy jego klienci sami są dosyć specyficzni. Student, który chce, żeby zauważono go online – Kabasawa. Pielęgniarka z sekretami o imieniu Shirakawa, komediowy duet, który nie może odpocząć nazwany Homosapiens, lokalny chuligan Dobu, świeżo utworzona grupa idolek Mystery Kiss… Wszystkie te nudne rozmowy z nimi prowadzą co zaginionej dziewczyny.

Trailer “Odd Taxi”.

Yakunara Mug Cup Mo

Studio: Nippon Animation

Gatunek: Slice of Life

Opis: Miasto tajimi leżące w południowej części prefektury Gifu słynie z ceramiki Mino. Po całym mieście rozsiane są historyczne fabryki ceramiki i muzea. Istnieją nawet miejsca, w których sam możesz spróbować swoich sił w tej sztuce .

Fabuła rozpoczyna się kiedy do Tajimi wprowadza się licealistka. Czeka na nią wiele nieoczekiwanych spotkań, przyjaciele, ceramika itp. Co odkryje ona w tym mieście?

Cestvs: The Roman Fighter

Studio: Bandai Namco Pictures

Gatunki: Akcja, Dramat, Sportowe

Opis: 54 r. n.e. Młody chłopak imieniem Cestus zostaje przygarnięty przez Imperium rzymskie. Uczyniony niewolnikiem zostaje wysłany do szkoły treningowej dla pięściarzy. Tam zaczyna się jego podróż której celem jest walka o własną wolność.

Trailer “Cestvs: The Roman Fighter”.

BLUE REFLECTION RAY

Studio: J.C. Staff

Opis: Błękitne słoneczne niebo rozpościera się nad Liceum dla Dziewcząt Hoshinomiya. Historia zaczyna się spóźnionym początkiem roku szkolnego Hinako Shirai, która właśnie odzyskała sprawność bo kontuzji nogi spowodowanej tragicznym wypadkiem. Magiczne siostry Yuzu i Lime dały jej specjalną moc, która umożliwia jej zostanie “Reflector’em”. Hinako transformuje się i chroni świat przed niszczącymi siłami.

Trailer “BLUE REFLECTION RAY”.

Seven Knights Revolution: Eiyuu no Keishousha

Studio: Domerica, LIDENFILMS

Gatunki: Akcja, Fantasy

Opis: Eony temu dzielni bohaterowie walczyli przeciwko siłom “Destrukcji”. Ich działania przeszły do legendy a moce legendarnych bohaterów zostały później odziedziczone przez “następców”, którzy walczyli celem ochrony świata. Pewnego dnia Faria, jeden z następców chroni zwykłego chłopca o imieniu Nemo przed siłami Destrukcji.

W trakcie tej walki Neko przyzywa moc bohatera i także staje się następcą. Okazuje się jednak, że jego następca jest nieznany. Tak zaczyna się podróż gdzie ścierają się przeszłość i teraźniejszość.

Trailer “Seven Knights Revolution: Eiyuu no Keishousha”.

Fairy Ranmaru: Anata no Kokoro Otasuke Shimasu

Studio: Studio Comet

Gatunki: Mahou Shoujo, Slice of Life

Opis: Pięciu młodych mężczyzn pracuje w tajemniczym “Barze F”. Oferują oni usługi polegające na leczeniu serc swoich klientów, ocieraniu ich łez i tworzenia uśmiechów na ich twarzach. Wszystko to całkowicie za darmo… pomijając skradanie ich serc.

Itazura Guma no Gloomy

Gatunki: Horror, Slice of Life

Opis: Gloomy to porzucony mały miś, który zostaje uratowany przez Pity. Z początku jest on słodki i milutki ale wraz z dorastaniem staje się coraz bardziej dziki. W związku z tym, że misie nie przywiązują się do swoich właścicieli tak samo jak psy często atakuje on Pity.

Trailer “Itazura Guma no Gloomy”.

Mazica Party

Studio: OLM

Gatunek: Przygodowe

Opis: Fabuła tej marki skupia się na czarodziejach, którzy zbierają mazicę celem ocalenia świata. Kezuru budzi się z dziwnego snu, w którym widzi on siebie jako czarodzieja, spotyka dziwne stworzenie nazywane “Mazinem” i dziewczynę. Następnego dnia jego przyjaciel Kuracchi p[okazuje mu nowa grę karcianą Mazica party. Ku zaskoczeniu Kezuru wszystkie z postaci które spotkał w swoim śnie narysowane są na tych kartach.

Shorty

Shikaruneko

Dinosaur Biyori

Studio: Fanworks

Opis: Trzy nowoczesne dinozaury mieszkają w tym samym pokoju w “Dino-Shou”.

Uchuu Nanchara Kotetsu-kun

Studio: Fanworks

Opis: Fabuła skupia się na życiu Koutetsu , który aspiruje do bycia astronautą i jest przyjaciół w Zwierzęcej Szkole Kosmicznej.

Trailer “Uchuu Nanchara Kotetsu-kun”.

Aka-chan Honbuchou

Studio: Tomovies

Gatunek: Komedia

Dosukoi Sushi-Zumo

Studio: Shirogumi

Gatunki: Komedia, Sportowe

Opis: Sushi zostało zapaśnikami sumo! Kóry skjłądnik sushi jest najsilniejszy ze wszystkich?

Tamago-nosato, Otoro-yama, Salmon-zakura, Kurumaebi-zou, Ikura-maru i wiele innych.

Każdy zapaśnik używa swoje składniki do pełni możliwości odkrywając ogromny zasób technik.

Kto wygra dzisiejszy mecz?

iii icerin

Studio: TJA, Shin-Ei Animation

Trailer “iii icerin”.

Moje oglądane

  • Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. – od dłuższego czasu czytam mangowe wydanie tej serii i jestem jej ogromnym fanem. Już po tym wiem, że bardzo dobrze sprawdzi się także w formie animowanej. Trailer wygląda naprawdę dobrze a VA są zaskakująco dobrze dobrani, głos głównego bohatera wydawał mi się z początku dziwny ale po przesłuchaniu trailera dwa razy była to dobra decyzja ze strony producentów.
  • Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita – będzie to pierwszy raz od kilku sezonów kiedy złamię swoją zasadę nieoglądania isekaiów. Ten wygląda po prostu zbyt dobrze, żeby móc go przegapić. Nie chodzi mi nawet o same wizualia co o sam zamysł serii. Bardzo lubię serie parodiujące utarte schematy i na pewno dam jej szansę. Pani MC jest też całkiem słodka nie będę kłamał.
  • 86: Eighty Six – słyszałem sporo dobrego o Light Novelce na której bazuje ta produkcja ale sam nigdy nie miałem czasu żeby zabrać się za jej przeczytanie. Opis wydaje mi się całkiem zachęcający trailer wygląda całkiem dobrze. Nie obawiam się też o jakość animacji ze względu na to, że seria animowana jest przez A-1 Pictures, które zazwyczaj wypuszcza rzeczy co najmniej średnie.
  • Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come – jako że jestem wielkim fanem Doga Kobo i jednocześnie potężnym romans enjoyerem seria ta od razu wpadła mi w oko. Koncept wydaje się być całkiem zabawny a kreska jak zwykle w przypadku Doga Kobo wygląda naprawdę dobrze. Trailer nie pokazuje zbyt wiele ale mam nadzieję, że mimo to seria będzie przednia.
  • Sentouin, Hakenshimasu! – nowa animowana seria opierająca się na light novelce od twórcy KonoSuby. Widać to po pierwszych kilku sekundach i nawet bez wcześniejszej wiedzy na ten temat mógłbym spokojnie domyślić się tego po absurdalnych wyrazach twarzy MC i ogólnym tonie samego trailera. Już podczas jego oglądania miałem uśmiech na twarzy. Nigdy nie czytałem materiału źródłowego ale podejrzewam, że będzie to co najmniej dobra komedia i kolejna parodia przy której nie raz zaśmieję się na głos. Zapowiada się AOTS.
  • Shadows House – koncept tej serii brzmi całkiem interesująco ale trailer nie pokazuje zbyt wiele a tak zwięzły opis i artstyle niezbyt mi odpowiadają. Postaram się obejrzeć pierwsze 3 odcinki ale czuję, że to kompletnie nie moje klimaty.
  • Vivy: Fluorite Eye’s Song – oryginalna animacja od Wit Studio. Obejrzałbym to chociażby ze względu na to ale opis i trailer tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Postacie są ładne a animacja wygląda naprawdę znakomicie. Śmiałbym powiedzieć, że razem z Sentouin, Hakenshimasu! będą to dwa anime definiujące ten sezon.
  • Odd Taxi – nie ukrywam, że w tym przypadku ogromne wrażenie zrobiły na mnie świetnie udźwiękowione i zrealizowane trailery, które zdecydowanie podsycały moją ciekawość. Podoba mi się również artstyle serii, który przypomina amerykańskie kreskówki z Adult Swim, zachowujący jednocześnie swoje japońskie pochodzenie. Opis brzmi interesująco a różnorodność postaci zdecydowanie wpływa pozytywnie na moje odczucia. Wyczuwam tutaj naprawdę dobrą serię, którą większość osób prześpi podobnie jak “Wonder Egg Priority” z Zimy 2021.
  • Yakunara Mug Cup Mo – brzmi dobrze ale brakuje mi traileru. Zapowiada się liniowe CGDCT, którego jestem ogromnym fanem ale przy takiej obstawie sezonu i braku detali nie wiem, czy będe miał czas, żeby się do tego dorwać.
  • BLUE REFLECTION RAY – ładna yuri seria, których zdecydowanie brakuje na rynku. Trailer niezbyt pokazuje to o czym mówi opis i trochę mnie to niepokoi ale mimo wszystko postaram się obejrzeć chociaż pierwsze 3 odcinki.

Podsumowanie

Sezon Wiosna 2021 zapowiada się być całkiem obfitym sezonem. Szkoda tylko, że w serie, które w większości kompletnie mnie nie interesują. Jest oczywiście kilka wyjątków ale w porównaniu do ilości ogółu bajek to bardzo mała ilość.

Jak i gdzie oglądać anime podane na liście możecie dowiedzieć się z mojego poradnika: Anime 101.

Wszystkie opisy zostały przetłumaczone przeze mnie i pożyczone z portalu AniList.