Przegląd Sezonowych Anime #04 – Jesień 2020

Myśleliście, że umarłem? Na dwa miesiące może i tak ale teraz wracam silniejszy niż kiedykolwiek a pierwszym postem po przerwie jest kolejny Przegląd Sezonowych Anime, tym razem z sezonu Jesień 2020.

Jak zwykle w liście nie są zawarte kontynuacje ani spin offy wcześniej istniejących serii, skupiam się tylko na anime nowych. Dodatkowo tym razem stwierdziłem, ze nie będę wydawał opinii na temat anime do których nie ma zamieszczonego PV, gdyż na podstawie samego opisu ciężko jest mi wydać jakikolwiek sensowny osąd.

W tym sezonie bajek jest zaskakująco dużo, więc bez zbędnego przeciągania czas zacząć!

Serie TV

Jujutsu Kaisen

Studio: MAPPA

Gatunki: Akcja, Nadprzyrodzone

Opis: Chłopiec walczy o… “poprawną śmierć”.

Negatywne emocje, które odczuwają ludzie stają się Klątwami, które skrywają się w naszych życiach. Szaleją one na całym świecie i są w stanie doprowadzić do nieszczęścia czy nawet śmierci. Co więcej, mogą być one egzorcyzmowane tylko przez inną Klątwę.

Trailer “Jujutsu Kaisen”.

Moja opinia: Jak mogliście się już dowiedzieć nie jestem wielkim fanem typowych shounenów. Powiedziałbym nawet, że staram się omijać je z daleka. Tym razem postaram się jednak zrobić wyjątek i obejrzeć chociaż trzy odcinki. Zaintrygowała mnie kreska tej produkcji. Dodatkowo za produkcję odpowiada studio MAPPA, więc można spodziewać się naprawdę solidnie zanimowanych scen walki. Niestety, jeżeli fabuła nie będzie zbyt interesująca to nawet dobry artstyle i animacja nie uratują tej produkcji w moich oczach.

Higurashi no Naku Koro ni (2020)

Studio: Passione

Gatunki: Dramat, Horror, Psychologiczne, Thriller

Opis: Nowy uczeń Keiichi Maebara przeprowadza się do nowego domu w spokojnej wiosce o nazwie Hinamizawa. Szybko zaprzyjaźnia się on z dziewczynami z jego szkoły i przyjechał akurat przed wielkim corocznym festiwalem. Przeczuwa on jednak, że w miejscu tym coś jest “nie tak” i uczucie to zaczyna tylko rosnąć z czasem. Jakie mroczne sekrety może skrywać ta mała społeczność?

Trailer “Higurashi no Naku Koro ni (2020)”.

Moja opinia: No co ja mogę powiedzieć… zapowiada się świetnie! Mam nadzieję, że remake tej produkcji przyciągnie nowe grono fanów i zachęci chociaż część z nich do zagrania w VNkę, która swoją drogą jest naprawdę dobra. Trailer nie pokazał za dużo ale kreska wygląda świeżo. Jedyna moja obawa dotyczyć może brutalności serii. Jak wiadomo pierwsze anime jak i VNka nie są zbyt łagodne i mam nadzieję, że anime nie zostanie ocenzurowane na potrzeby telewizji, gdyż odbierze to całej serii mnóstwo uroku.

Tonikaku Kawaii

Studio: Seven Arcs

Gatunki: Komedia, Romans, Sci-Fi, Slice of Life

Opis: Fabuła rozgrywa się wokół protagonisty o imieniu Nasa. W dniu swoich egzaminów wstępnych do liceum spotkał on piękną dziewczynę o imieniu Tsukasa. Wierzył on, że było to jego przeznaczenie, które mówi mu, że w końcu znalazł on swoją partnerkę życiową. Jego plany krzyżuje jednak wypadek samochodowy, którego był on uczestnikiem, co uniemożliwiło jego uczestnictwo w egzaminach.

Po tym jak Tsukasa pomogła zranionemu Nasie wyznał on jej swoją miłość. Tsukasa zgodziła się na związek pod warunkiem, że wezmą oni ślub. Rok później Nasa zdał perfekcyjnie testy ale zdecydował się na zamieszkanie samemu i rozpoczęcie pracy dorywczej. Po tym jak ukończył on osiemnasty rok życia, Tsukasa pojawiła się ponownie i tak zaczęło się ich szczęśliwe, romantyczne i tajemnicze nowe życie.

Trailer “Tonikaku Kawaii”.

Moja opinia: Trailery w tym wypadku nie pokazują zbyt wiele ale tak się składa, że jestem stałym mangowym czytaczem tej serii i niesamowicie się cieszę, że dostała ona swoją animację. Możecie szykować się na niesamowicie słodką i lekką komedię, która będzie stanowić przyjemny odpoczynek od ciężkich i skomplikowanych serii, których w tym sezonie też nie brakuje. W całej tej układance nie pasuje mi tylko głos głównego bohatera. Z jednej strony jest on adekwatny gdyż jest on młody a z drugiej strony chciałbym jednak usłyszeć głos trochę niższy i mniej pełny entuzjazmu. Jak to wyjdzie w praniu? Dowiemy się niecałe dwa tygodnie!

Noblesse

Studio: Production I.G.

Gatunki: Akcja, Nadprzyrodzone

Opis: Przez 820 lat spał on bez wiedzy o postępie naukowym i technologicznym ludzkości. Miejsce, które niegdyś znał stało się nieznajomym lądem z nową technologią, charakterem i stylem życia. Po przebudzeniu, Cadis Etrama Di Raizel (znany też jako Rai) próbuje zapoznać się z tą nową erą. Odnajduje on swojego wiernego służącego, Frankensteina, który został dyrektorem południowokoreańskiego liceum. Rai dochodzi do wniosku, że szkoła ta jest idealnym miejscem, które pomoże mu posiąść wiedzę na temat nowoczesnego świata. Staje się on jej uczniem i zaczyna zapoznawać się z grupą przyjaznych uczniów, co pomaga mu “wtopić się w tłum”. Wkrótce okazuje się jednak, że jego nowy świat nie jest wcale bezpieczniejszy od starego i wkrótce zostaje on postawiony w niebezpiecznej i absurdalnej sytuacji.

Trailer “Noblesse”.

Moja opinia: Nie ukrywam, że nie jestem wielkim czytelnikiem Webtoonów ale z tego co słyszałem zapowiada się naprawdę dobra seria. Moją wiarę w to podtrzymuje również fakt tego, że odpowiada za nią MAPPA, więc animacje walki będą naprawdę dobre i obejrzę to chociażby ze względu na to.

Kamisama ni Natta hi

Studio: P.A. Works

Gatunki: Dramat, Fantasy

Opis: Pewnego dnia podczas swoich wakacji Youta Narukami spotyka na swojej drodze dziewczynę o imieniu Hina, która przedstawia się jako “Wszechwiedzący Bóg”. Oświadcza ona Youcie, że koniec świata nastąpi za 30 dni. Po tym doświadcza on jej boskiej mocy przewidywania przyszłości i przekonuje się, że moce te są prawdziwe. Dziecinność Hiny sprawiła, że ujawniła ona swoje moce i z pewnego powodu zamieszkała ona w domu Youty. Tak zaczyna się lato pełne wrażeń i powolne zbliżanie się do końca świata.

Trailer “Kamisama ni Natta hi”.

Moja opinia: Jakiś czas temu wspominałem już o ogłoszeniu tej serii na moim fanpage’u na Facebooku to też oszczędzę sobie rozpisywania się. Czekam ze zniecierpliwieniem i polecam chociaż zerknąć na tą pozycję.

Adachi to Shimamura

Studio: Tezuka Productions

Gatunki: Yuri, Romans, Slice of Life

Opis: Adachi spotkała Shimamurę w schowku sali gimnastycznej podczas wagarowania, tak zrodziła się ich przyjaźń. Problem polega na tym, że Adachi śni teraz o ich pocałunku i nie wie co to oznacza ale jest pewna jednego – ne jest to rzecz, którą robisz ze swoją przyjaciółką. Czym są te dziwne uczucia, które nawiedzają ją kiedy myśli o Shimamurze? Czy jest to możliwe, że Shimamura myśli o tym samym?

Trailer “Adachi to Shimamura”.

Moja opinia: Kompletnie nie spodziewałem się jakiejkolwiek serii yuri w tym sezonie. Nie zmienia to jednak tego, że moje zaskoczenie jest bardzo pozytywne, szczególnie, że jest to gatunek bardzo pomijany w ostatnim czasie (oddałbym 5 isekaiów za jedno yuri). Kreska wygląda naprawdę dobrze a postacie są różnorodne i ciekawe. Animacja lekko kuleje ale miejmy nadzieję, że to tylko bóle PV i w prawidłowej serii będzie lepiej.

Majo no Tabitabi

Studio: C2C

Gatunki: Przygodowe, Komedia, Fantasy

Opis: Pewnego razu żyła sobie czarownica Elaina, która wyruszyła w podróż dookoła świata. W jej trakcie spotkała ona ludzi wszelkiego rodzaju, od kraju pełnego czarownic do giganta zakochanego w swoich własnych mięśniach. Z każdym takim spotkaniem stawała się ona jednak częścią ich historii a jej mały świat powiększał się trochę.

Trailer “Majo no Tabitabi”.

Moja opinia: To wygląda naprawdę dobrze! Postacie są ładne, tła są przepiękne, animacja jest dobra a fabuła zapowiada się naprawdę przyzwoicie. Jest to chyba największe zaskoczenie tego sezonu w kwestii jakości wykonania. Będę oglądał na 100%.

Kimi to Boku no Saigo no Senjou, Aruiwa Sekai ga Hajimaru Seisen

Studio: SILVER LINK.

Gatunki: Akcja, Ecchi, Fantasy, Romans

Opis: Miłość to pole bitwy.

Przez wiele lat toczyła się wielka wojna pomiędzy zaawansowanym technologicznie Imperium a rajem czarownic zwanym jako Suwerenne Nebulis. Ta trwająca wieki walka stworzyła scenę dla przeznaczonego spotkania pomiędzy dwójką żołnierzy – imperialnym szermierzem Iską a księżniczką-czarownicą Aliceliese. Jako zaprzysiężeni wrogowie obiecują zabić się nawzajem, żeby zjednoczyć ich świat. Pomimo to Iska zaczyna czuć przywiązanie do piękna i prawości księżniczki a ona zaczyna być wzruszona jego siłą i determinacją. W środku tej niekończącej się wojny, która zakazuje im być razem nie mają innego wyboru jak tylko nawzajem się wyeliminować. Może istnieje jednak inna droga?

Trailer “Kimi to Boku no Saigo no Senjou, Aruiwa Sekai ga Hajimaru Seisen”.

Moja opinia: “Romeo i Julia” tylko jako anime z magią i walkami. Sama bajka wygląda naprawdę dobrze ale przez tą fabułę autentycznie nie chce mi się nawet spróbować tego obejrzeć szczególnie, że dobrych serii w tym sezonie nie brakuje.

Akudama Drive

Studio: Studio Pierrot

Gatunki: Akcja, Sci-Fi

Opis: Dawno temu kraje Kantou i Kansei toczyły ze sobą wojnę, która doprowadziła do podziału świata. W jej wyniku Kansei stało się wasalem Kantou. Rząd i policja Kansei odmówiły jednak takiego zakończenia i zbrodnie zaczęły być na porządku dziennym. Przestępcy ci zwani są Akudama.

Trailer “Akudama Drive”.

Moja opinia: O ile sama fabuła nie przyciągnęła zbytnio mojej uwagi to character designy sprawiły, że nie mogłem odkleić oczu od ekranu. Nie wiem kiedy ostatnio widziałem tak ciekawe podejście do tego tematu. Animacja wybuchów i walk zapowiada się nieźle a Voice Actorzy których wybrali to czysty miód na moje uszy. Na pewno podejmę tą pozycję.

100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru

Studio: Maho Film

Gatunki: Akcja, Dramat, Fantasy

Opis: Uczeń dziewiątej klasy 0 Yusuke Yotsuya jest praktyczny, samotny i nieaktywny w żadnym ze szkolnych klubów. Pewnego dnia on i dwójka jego koleżanek z klasy zostają zesłani do innego świata, gdzie muszą współpracować ze sobą celem przetrwania. Yotsuya jest samotnym wilkiem i zawsze żył tak, jak chciał. Jak zachowa się on jednak teraz, kiedy musi stać się bohaterem? Przygotuj się na jedną w swoim rodzaju historię, która podważy wszystko co wiedziałeś do tej pory o fantasy!

Trailer “100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru”.

Moja opinia: Isekai jak każde inne, nie sprawdzałem nawet traileru bo najzwyczajniej szkoda mi czasu na to anime.

Yuukoku no Moriarty

Studio: Production I.G.

Gatunek: Psychologiczne

Opis: James Moriarty to jedna z postaci z serii książek “Sherlock Holmes” autorstwa Arthura Conana Doyle’a. Jest on sierotą, która przybiera imię William James Moriarty kiedy on i jego młodszy brat zostają adoptowani przez tą rodzinę. Jako młody mężczyzna, szuka on sposobu na zlikwidowanie bolączek za których powstanie odpowiedzialny jest angielski podział społeczeństwa na klasy.

Trailer “Yuukoku no Moriarty”.

Moja opinia: Nie brzmi to kompletnie jak mój klimat ale nie można odmówić tej serii tego, że przynajmniej trailer prezentuje się naprawdę dobrze. Raczej nie zmieszczę tego w mojej liście na ten sezon ale może któremuś z was przypadnie to do gustu.

Assault Lily: BOUQUET

Studio: Shaft

Gatunki: Akcja, Fantasy

Opis: W niedalekiej przyszłości ludzie żyjący na Ziemi postawieni zostali w sytuacji, w której za sprawą wielkich potworów jest ona bliska zniszczenia. Cały świat jednoczy się przeciwko tym potworom i za pomocą nauki i magii z powodzeniem tworzy uzbrojenie zwane CHARM. Wykazuje ono wysoką kompatybilność z nastoletnimi dziewczynami a jego użytkowniczki zwane są Liliami. Na całym świecie powstają Ogrody, czyli akademie wojskowe utworzone do trenowania Lilii. To jest historia dziewczyn, które trenują w jednej z tych akademii aby zostać Liliami.

Trailer “Assault Lily: BOUQUET”.

Moja opinia: Mahou shoujo z bronią i ładnymi postaciami. Wygląda całkiem poprawnie ale moje obawy budzi fakt tego, że nie pokazano żadnych ujęć podczas walki, mam nadzieję, że to tylko brak czasu i samo anime okaże się nienajgorsze.

Iwa Kakeru! Sport Climbing Girls

Studio: BLADE

Gatunki: Komedia, Dramat, Ecchi, Sportowe

Opis: Fabuła toczy się wokół dziewczyn, które są zawodniczkami wspinaczki sportowej a dokładniej wspinaczki po sztucznych ściankach. Uczennica pierwszej klasy liceum Konomi Kasahara odkrywa ten sport w Liceum Kobiecym Hanamiya.

Trailer “Iwa Kakeru! Sport Climbing Girls”.

Moja opinia: Jest wiele sportów, które spodziewałbym się zobaczyć w wersji animowanej ale wspinaczka na pewno nie jest jednym z nich. Całość artstyle’u i animacji nie przekonuje mnie za bardzo do podjęcia ale spróbuję obejrzeć chociaż 3 odcinki ze względu na dosyć nietypową tematykę.

Kami-tachi ni Hirowareta Otoko

Studio: Maho Film

Gatunki: Przygodowe, Fantasy, Slice of Life

Opis: Pewnego dnia życie japońskiego biznesmena w średnim wieku – Ryomy Takebayashiego skończyło się w sposób raczej nagły i niezadowalający. Nigdy nie miał on w życiu lekko ale po jego śmierci trójka wielkich bóstw postanowiła reinkarnować go jako dziecko w innym świecie pełnym mieczy i magii. Otrzymując ciepłe powitanie od wcześniej wspomnianych bóstw zdecydował się on na zamieszkanie w lesie na pewien czas. Podczas kiedy ciężko pracował on nad magią i łowiectwem odkrył, że jego największą pasją jest badanie udomowionych slime’ów.

Trailer “Kami-tachi ni Hirowareta Otoko”.

Moja opinia: Drugie isekai w tym sezonie i drugie anime, którego na pewno nie obejrzę.

Kuma Kuma Kuma Bear

Studio: EMT Squared

Gatunki: Przygodowe, Komedia, Fantasy, Slice of Life

Opis: 15-letnia Yuna woli zostać w domu i grać w swoje ulubione VRMMO niż robić cokolwiek innego. Kiedy po nowym dziwny updacie do gry otrzymała ona jedyny w swoim rodzaju kostium misia, który znacznie wzmacniał jej umiejętności. Wtedy też pojawił się u niej dylemat – ubranie to jest niesamowicie słodkie ale zbyt zawstydzające do noszenia w grze. Nagle została ona jednak przeniesiona do świata gry, spotykając tam potwory i magię. Kostium misia stał się tam jej najlepszą bronią.

Trailer “Kuma Kuma Kuma Bear”.

Moja opinia: Kolejne isekai, tym razem ze słodkimi dziewczynkami w roli głównej. Wygląda… śmiesznie. Kolory używane w produkcji są bardzo cukierkowe, z resztą jak wszystko inne wokół niej. Nic nie zmieni jednak tego, że to kolejny isekai i nie mam zamiaru tego oglądać.

Maou-jou de Oyasumi

Studio: Doga Kobo

Gatunki: Komedia, Fantasy, Nadprzyrodzone, Slice of Life

Opis: Cicho! Księżniczka Syalis próbuje zasnąć. Dawno temu, w zamierzchłych czasach kiedy ludzie i demony żyli razem (w dysharmonii) król demonów porwał ludzką księżniczkę i uwięził ją w swoim zamku. Jej poddani nie mogli sobie tego wybaczyć do dnia, w którym bohater postanowił zacząć Projekt Ratunek Naszej Księżniczki., Co będzie robić uwięziona księżniczka w oczekiwaniu na swojego rycerza w lśniącej zbroi? Strażnicy pod postacią pluszaków ze skrzydłami nietoperza są w porządku, ale jej cela jest strasznie nudna! Wtedy też postanowiła ona położyc się spać, żeby czas mijał jej trochę przyjemniej. Gdyby tylko mogła się wygodnie ułożyć… i nie cierpiała na bezsenność.

Trailer “Maou-jou de Oyasumi”.

Moja opinia: Doga Kobo wchodzi na scenę z kolejnym CGDCT które na 100% będę oglądał. W momencie kiedy widzę tą nazwę już wiem, że anime będzie co najmniej dobre. Nie bez powodu są oni nazywani czołowymi przedstawicielami gatunki. Polecam chociaż zerknąć na to anime.

Hypnosis Mic: Division Rap Battle – Rhyme Anima

Studio: A-1 Pictures

Gatunek: Muzyczne

Opis: Po wojnie kobiety przejęły władzę nad polityczną stroną okręgu Chuo i zakazały oraz zniszczyły broń. To wydarzenie spowodowało, że mężczyźni zaczęli walczyć na bitwy rapowe przy użyciu urządzeń o nazwie Hypnosis Mics, które mogą być używane do zmiany procesu myślowego i nerwów współczułych u ludzi. Legendarna grupa rapowa The Dirty Dawg podzieliła się jednak na cztery jednostki, każda z nich reprezentująca inną część Tokio. Zaczynają one zajmować się bitwami o terytorium.

Trailer “Hypnosis Mic: Division Rap Battle – Rhyme Anima”.

Moja opinia: Postacie wyglądają świetnie a muzyka jest naprawdę niezła, jak to przystało na idolowe anime. tematyka jest jednak kompletnie nie w moich klimatach. Wiem jednak, że istnieje całkiem spore grono osób, które czekają z utęsknieniem na to anime i wszystko mówi, że będzie ono naprawdę dobre jak na męskich idoli.

Ochikobore Fruit Tart

Studio: feel.

Gatunki: Muzyczne, Slice of Life

Opis: Fabuła tego anime skupia się na grupie showbusiness’owych “wyrzutków” – początkującej idolce Sakurze Ino, obiecującej początkującej Midori Hemo, byłej aktorce dziecięcej Maeharze Ninie i Nukui Hayu, która jest byłym muzykiem. Wszystkie one mieszkają razem w akademiku.

Kiedy manager Kajino Hoho dowiaduje się, że jest on planowany do wyburzenia, w jego głowie pojawia się olan. Chce on stworzyć nową grupę idolek o nazwie Fruits Tart i spłacić 100 milionów jenów długu.

Trailer “Ochikobore Fruit Tart”.

Moja opinia: Ładne panie i śpiewanie. Nawet się zrymowało. Baja wygląda naprawdę dobrze, jest tylko jedna niewiadoma. Jak bardzo anime skupi się na faktycznym śpiewaniu a jak bardzo będzie typowym Slice of Life. PV sugeruje, że nie zobaczymy zbyt wiele śpiewania ale być może zostaniemy pozytywnie zaskoczeni. Nie wiem jak wy, ale ja na pewno chociaż na chwilę zawieszę na tym swoje oko.

Munou na Nana

Studio: Bridge

Gatunki: Dramat, Horror, Nadprzyrodzone, Psychologiczne, Thriller

Opis: Jest rok 20XX. Ziemia została zaatakowana przez potwory znane jako Wrogowie Ludzkości. Żeby poradzić sobie z tym problemem utworzone zostały specjalne szkoły w których uczą się nastolatkowie z nadzwyczajnymi umiejętnościami. Ti ludzie, którzy znani są jako Utalentowani, mają umiejętności, które naginają zasady ich rzeczywistości. Jeden z członków tej grupy jest jednak osobą z zewnątrz, wysłaną do jednej z takich szkół pomimo braku żadnych umiejętności. To jest historia naszej protagonistki, która próbuje pokonać Wrogów Ludzkości używając inteligencji i manipulacji.

Trailer “Munou na Nana”.

Moja opinia: Czytałem mangę i chociażby ze względu na to na pewno spróbuję chociaż zrobić podejście. Odrzucają mnie jednak paskudne character designy, które kompletnie nie przypominają swoich oryginałów mangowych. Pokazane animacje walki również nie zapowiadają niesamowitej jakości wykonania.

King’s Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi

Studia: OLM, Sunrise Beyond

Gatunki: Akcja, Przygodowe, Fantasy

Opis: Fabuła rozgrywa się w świecie miesza i magii wiek po tym, jak Król Kairu z Orvelii pokonał króla demonów Augumundo. Szlachcic Kasel żyje w tych spokojnych czasach, jednak jego przeznaczenie zostaje wprawione w ruch kiedy usłyszał on o demonach, które pojawiają się na jego ziemiach. Prowadzony przez mędrca, Kasel wraz ze swoimi kompanami wyrusza w podróż, której celem jest wyeliminowanie demonów i zostanie Wybranym Bohaterem Świętego Miecza Aea.

Trailer “King’s Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi”.

Moja opinia: Seria wygląda typowo do bólu i absolutnie nic nie przekonuje mnie do jej obejrzenia. postacie wyglądają jak miliony innych, które można było zobaczyć już w seriach fantasy a fabuła nie porywa.

Taiso Samurai

Studio: MAPPA

Gatunek: Sportowe

Opis: Fabuła rozgrywa się w roku 2002 w niegdyś bardzo silnej drużynie gimnastycznej Japonii. Shoutarou Aragaki, były członek tej drużyny nie może dłużej spełniać oczekiwań nałożonych na niego. Pomimo tego, że trenuje on każdego dnia jego trener Amakusa sugeruje mu zejście ze stanowiska. Pewne wydarzenie zmienia jednak przeznaczenie Aragakiego.

Trailer “Taiso Samurai”.

Moja opinia: Dwa anime od MAPPY w jednym sezonie? Aż dziwne. Jestem niesamowicie ciekawy jak poradzą sobie z tematem gimnastyki, szczególnie, że nie jest to ich jedyne anime w sezonie. Moje obawy dotyczą głównie animacji ze względu na to, że sport ten jest dosyć wymagający w tej kwestii ze względu na bardzo dynamiczne i szybkie ruchy ciała.

Maesetsu!

Studia: Studio Gokumi, AXsiZ

Gatunki: Komedia, Slice of Life

Opis: Anime skupia się na czwórce dziewczyn, które pracują ciężko dążąc do osiągnięcia swoich marzeń. W japońskiej branży rozrywkowej “Maesetsu!” oznacza rozmowę, której celem jest zapoznanie z występującą osobą lub wyjaśnienie adresowane do widowni, zazwyczaj wykonywane przez komików w programach telewizyjnych.

Trailer “Maesetsu!”.

Moja opinia: Kolejne CGDCT, tym razem pod postacią pań komików. Zobaczymy jak to wyjdzie ale nie spodziewam się fajerwerków biorąc pod uwagę, że w PV nie usłyszeliśmy nawet ich głosów.

Magatsu Wahrheit: ZUERST

Studio: Yokohama Animation Lab

Gatunki: Akcja, Fantasy

Trailer “Magatsu Wahrheit: ZUERST”.

Moja opinia: Ładne fantasy, tyle mogę powiedzieć na tą chwilę. Seria nie posiada nawet żadnego opisu a jedyne czego można się o niej dowiedzieć to 2 PV. Nie można jednak odmówić tego, że wyglądają one naprawde dobrze.

D4DJ First Mix

Studio: SANZIGEN

Gatunek: Muzyczne

Saikyo Kamizmode!

Studio: Bandai Namco Pictures

Gatunek: Akcja

Sore dake ga Neck

Studio: TIA

Gatunek: Detektywistyczne

Shorty

Rail Romanesque

Studio: Saetta

Gatunki: Sci-Fi, Slice of Life

Opis: Fabuła rozgrywa się w fikcyjnym południowym mieście Hinomoto po tym, jak zostało ono “ożywione” przez promocję turystyczną. Miasto planuje teraz pierwszy Maitetsu Festival, którego celem będzie zebranie wszystkich Railordów i ich mistrzów z całego Hinomoto. Zainspirowani ludźmi i planowanym przez nich festiwalem, sławna Suzushiro i inni Railordowie chcą zorganizować Railord Summit w kawiarence Amairo przy stacji kolejowej.

Moja opinia: No i jest, jedno z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie anime tego sezonu. Ciężko jest mi powiedzieć co aż tak mnie do niego przyciągnęło ale przede wszystkim są to piękne character designy i dosyć nietypowa tematyka. Dzięki temu, że są to shorty będzie to też przyjemny odpoczynek od pełnowymiarowych serii i coś, co będę mógł obejrzeć nawet w drodze na uczelnię.

Inu to Neko Docchi mo Katteru to Mainichi Tanoshii

Studio: Team Till Dawn

Gatunki: Komedia, Slice of Life

Opis: Ciężko pracujący i bardzo słodki pies i kochany ale przerażającej urody kot. Mieszkanie z nimi sprawia, że każdy dzień staje się zabawny. Jesteś miłośnikiem kotów, psów a może obu? To anime jest prezentem dla osób, które kochają oba te zwierzaki do tego stopnia, że nie są w stanie wybrać pomiędzy nimi.

Trailer “Inu to Neko Docchi mo Katteru to Mainichi Tanoshii”.

Moja opinia: Zapowiada się całkiem fajna komedia z naprawdę nietypowym artstyle’m. Jako że uewielbiam tego typu serie (np. “Wonder Cat Kyuu-chan”) to chętnie sprawdzę to anime.

Kapibara-san

Studia: Shin-Ei Animation, Lesprit

Gatunek: Dla dzieci

Podsumowanie

Ten sezon okazał się być sporym zaskoczeniem w moim odczuciu. Oprócz tego, że serii jest naprawdę dużo to lwia część z nich zapowiada się też całkiem solidnie. Postaram się obejrzeć ich jak najwięcej ale nie ukrywam, że jest ich tyle, że na pewno będę musiał coś odrzucić. Wolę mieć jednak zmartwienia tego gatunku niż to, że nie będę miał czego oglądać.

A jakie są wasze odczucia? Zostawcie komentarz i pochwalcie się tym, co macie zamiar oglądać.

Jak i gdzie oglądać anime podane na liście możecie dowiedzieć się z mojego poradnika: Anime 101.

Wszystkie opisy zostały przetłumaczone przeze mnie i pożyczone z portalu AniList.