Mangowe Rekomendacje #03 – ecchi i fetysze (PT. 1)

To znowu ja i tym razem wywiązuję się z obietnic! Dzisiejsze Mangowe Rekomendacje będą zawierać spore ilości tego, co łibusy lubią najbardziej, czyli ecchi i fetyszy.

Pomimo tego, że może wydawać się to dziwne, w ostatnim okresie powstaje mnóstwo mang skupiających się na konkretnych fetyszach i tym razem postaram się zademonstrować wam kilka z nich.

UWAGA: Post zawiera treści NSFW, więc polecam nie czytać go w miejscu publicznym!

Jak wiecie, staram się zachować jak największą różnorodność w kwestii rodzajów mang postowanych w tej serii, tym razem nie jestem w stanie tego zrobić. Jest za dużo mang ecchi i fetish które chce wam polecić i nie lubię się ograniczać.

W związku z tym post ten podzielony będzie na 2 części przeprowadzone w standardowym formacie, czyli po 3 mangi na część.

The Unattainable Flower’s Twisted Bloom

Autor: Itou Ei

Gatunki: Ecchi, Komedia, Romans, Szkolne życie, Bondage, Fetysz

Opis: Jest przykładną uczennicą, piękną, inteligentna i z dużą ilością przyjaciół… On jest zwyczajnym chłopakiem tylko obserwującym ją z daleka do momentu, kiedy pewnego dnia zauważa ją w bardzo niewygodnej sytuacji. Życia tej dwójki wymieszają się teraz z kompletnie niespodziewanymi przygodami!

Czytaj na MangaDex i wspieraj oryginalnego autora!

Recenzja: “The Unattainable Flower’s Twisted Bloom” to manga dosyć… niespodziewana. Na samym starcie od razu muszę powiedzieć, że fabuła nie jest najmocniejszą stroną tej mangi. Postaci są jak wyciągnięte rodem z typowej H-Mangi o bondage’u. Nie spodziewałem się jednak niczego innego widząc, kto jest jej autorem.

To, co przyciągnęło mnie do tej mangi to jej kreska i erotyczność. Itou Ei zajmuje się głównie doujinami i wszelkiego rodzaju rzeczami R18 co widać w jego oficjalnie serializowanej mandze.

Sposób, w jaki rysowana jest twarz postaci i jej ciało nie jest tak przekoloryzowany jak w większości typowych eromang. Jej proporcje są normalne a niechlujny sposób, w jaki rysowane są jej włosy czy liny opinające ciało bohaterki dodają każdej “specjalnej” scenie bardzo ciekawego charakteru tajemniczości i wyjątkowej zmysłowości.

Nie ukrywam, że jest to manga bondage, w związku z czym sporej ilości osób może ona nie przypaść do gustu. Polecam jednak przeczytać chociaż 3 pierwsze chaptery i dać jej szansę.

Nande Koko ni Sensei ga!?

Autor: Soborou

Gatunki: Ecchi, Nagość, R18, Komedia, Romans, Slice of Life, Szkolne życie

Opis: 17-letni Ichirou Satou zawsze spotykają sytuacje, w których widzi swoja nauczycielkę – Kanę Kojimę w erotycznych sytuacjach. Śledź tą erotyczną komedię romantyczną o tym jak uczeń i nauczycielka obchodzą się ze swoimi niezdarnymi wypadkami.

Czytaj na MangaDex i wspieraj oryginalnego autora!

Recenzja: “Nande Koko ni Sensei ga!?” to gatunek mangi sam w sobie. Nigdy nie spotkałem się z żadną nawet H-Mangą, która polegałaby na takiej zasadzie.

Każdy tom tej mangi poświęcony jest innej nauczycielce i jej uczniowi, w związku z tym zawartość jest zawsze świeża i inna. Autor tej mangi dyskretnie wprowadza większość popularnych fetyszy, w związku z czym manga ta przypadnie do gustu zdecydowanej większości osób. Same panie są dosyć różnorodne i chociaż jedna z nich zdecydowanie wpadnie w wasze gusta.

Nie ukrywam, że styl rysowania autora nieszczególnie przypada mi do gustu. Zdarza się, że widać, że sceny rysowane były “na szybko”, bez przykładania uwagi do szczegółów takich jak tła. Przejawia się to szczególnie podczas bardziej “niegrzecznych” scen.

W mojej opinii ta seria to bardzo solidny punkt początkowy jeżeli chodzi o prawdziwe mangi R18. Czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko a chaptery nie są zbyt długie. Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście doświadczenia z tego typu produkcjami serdecznie zachęcam do przeczytania.

Arigatights!

Autor: Grande

Gatunki: Ecchi, Fetysz, Rajstopy, Slice of Life, Komedia, Romans, Szkolne życie

Opis: Rajstopy… powstały po to, żeby być czczonymi! Rajstopy… są wszechświatem! Rajstopy mają nieskończone możliwości. Licealista Uechi Daia cierpiał: “Nie jestem rozproszony przez moje myśli tylko przez rajstopy tej dziewczyny! Nie chcę, żeby ludzie się o tym dowiedzieli.”.

Dziewczyny noszące rajstopy są zbyt słodkie!

Nieunikniona komedia zaczyna się teraz!

Czytaj na MangaDex i wspieraj oryginalnego autora!

Recenzja: “Arigatights!” było moim pierwszym kontaktem z fetyszem rajstop w kontekście faktycznych mang a nie fanartów czy obrazków z Sankaku. Było to też jednocześnie bardzo przyjemne wejście w temat.

Manga to nie jest zbytnio przeseksualizowana. Jej główny focus to właśnie same rajstopy, niekoniecznie tylko w erotycznych sytuacjach tylko nawet w codziennym życiu. Nie chcę rozpisywać się na temat fabuły bo jest ona praktycznie nieistniejąca w przypadku tej mangi. Typowy romansik/drama. Jedyne o czym myśli główny bohater to dosłownie rajstopy i jego przyjaciółka.

Miejsce, w którym manga ta błyszczy to jak można się domyślić…. rajstopy a raczej sposób ich narysowania i przedstawienia. Grande jako artysta ma całkiem spore doświadczenie z tym fetyszem i pomimo tego, że “Arigatights!” było jego pierwszą mangą to zdecydowanie przebijają się jego umiejętności rysownicze. Rajstopy są narysowane w sposób realistyczny i nie wyglądają jakby wykonane były z lateksu lub matowego materiału jak w przypadku większości mang z tego typu zawartością. Widać, że autor ma doświadczanie w tej kwestii i bez problemu radzi sobie z cieniowaniem odcieniu skóry nóg pokrytych czarnymi rajstopami. Idealny grading koloru i połysk nie zaburzający całości jest naprawdę przyjemny i odświeżający.

Jak wiadomo fetysz pantyhose jest coraz bardziej popularny i jeżeli wam też przypada do gustu to jedyne co mogę zrobić to zapoznanie się z tą serią. Nie jest ona specjalnie długa i już zakończona, więc nie trzeba nawet czekać na kolejne chaptery.

Podsumowanie

Dzisiejszy post jest swojego rodzaju testem, zawsze chciałem pisać także o rzeczach mniej SFW i mam nadzieję, że nie przeszkadza wam to zbyt bardzo. Jeżeli macie propozycje co do innych mang których recenzje chcielibyście zobaczyć w tym formacie to zapraszam do kontaktu na FP lub w komentarzach pod postem.

Opisy i gatunki zostały przetłumaczone przeze mnie i zapożyczone z serwisu MangaDex.